Krajské přebory skončily, rozjela se kvalifikace o druhou ligu

6. června 2009 v 12:04 |  Co o nás píší 2007/2008
Boje v krajských přeborech jsou již minulostí a většina jejich vítězů již zahájila kvalifikaci o postup do 2. ligy. Zatímco o prvenství Příbrami nebylo pochyb dlouho před koncem, hokejisté Bohemians a Spei výfuků bojovali o prvenství až do předposledního kola přeboru Prahy. V něm Bohemians vrátili Spei loňskou porážku a slaví historický postup. Na Plzeňsku se z vítězství těší Ekonomické stavby Plzeň, ale do kvalifikace nenastoupí. Oficiálním důvodem je velký počet zraněných hráčů.
"Tradiční" přeborníky Bílinu a VTJ Ještěd Liberec doprovodil z Královéhradecka suverén soutěže, tým Nového Města nad Metují. Také Žďár nad Sázavou se může vrátit zpět do vyšší soutěže v nejkratším možném čase, i když jeho prvenství se v souboji se Světlou nerodilo lehce.
Tradičně zajímavé boje přinesl jihočeský přebor. Jako obvykle, ani zde neznamenalo umístění v základní části vůbec nic. Ve finále se utkala pátá Velká Radouň se sedmými Strakonicemi. Úvodní duel rozhodl Gurka až v samostatných nájezdech, výhru v sérii zajistil vloni ještě druholigovým Strakonicím zkušený Kozma až v úvodu prodloužení třetího zápasu.
Také na Moravě viděli diváci napínavé boje. Uherské Hradiště zvítězilo v úvodním finálovém duelu na ledě rivala z Uherského Brodu 4:1, ale kvůli prošlým registračním průkazům dvou hráčů byl zápas kontumován. Uherskohradištští tak museli svého soupeře nakonec porazit čtyřikrát. V dresu Brodu nastupoval Robert Pasmínka, loňský australský šampion s týmem Sydney Bears.
Moravské Budějovice nestačily v jihomoravském finále na neméně zkušenou Břeclav. Ta v semifinále hladce vyřadila Nedvědici, když třetí zápas zůstal nedohrán. Hostím se za stavu 1:9 zranil brankář a do závěrečné dvacetiminutovky nenastoupili.
Podobně jako v Praze, i v Moravskoslezském kraji rozhodl o vítězi až přímý souboj obou kandidátů postupu v předposledním kole. Kopřivnice zdolala Horní Benešov a s posíleným kádrem si brousí zuby na 2.ligu.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama