Meteor Třemošná : HC Ekonomické stavby

6. června 2009 v 11:10 |  Co o nás píší 2008/2009
Meteor zdolal lídra doma 5:3!!!
V dohrávce posledního zápasu prvního kola Krajského přeboru hostil SKHP Meteor průběžného lídra tabulky celek Ekonomické Stavby Plzeň. Meteor ztrácel na svého soupeře dva body a diváci se dostavili na souboj prvního se třetím. Mladý tým Meteoru o zisku dvou bodů rozhodl již v první třetině, když zcela zaskočil soupeře svou aktivní hrou.

Sobotní odpoledne jako již tradičně při domácích zápasech SKHP Meteor "A" nabídlo zajímavý duel vedoucích týmů Krajského přeboru Plzeňska. Domácí Meteor již s částečně uzdravenou obranou hostil v dohrávce prvního kola vedoucí tým, nabitý bývalými hráči nejvyšší soutěže. Meteor šel do utkání s jasnou taktikou, nepustit soupeře k rozehrávce, aktivně napadat a vyvarovat se zbytečných vyloučení. Nikdo však nečekal, že i při 100% plnění taktických pokynů trenéra Barčáka, budou hosté zcela zaskočeni a doslova deklasováni již v úvodní třetině. Meteor byl jasně dominujícím do 17. minuty, to se prosadili hosté, ale na stavu utkání to znamenalo jen snížení hrozivého čtyřbrankového vedení domácích na 4:1!!! Meteor na soupeře doslova vlítl, od úvodní buly si nevěděli zadáci Stavařů rady s dotěrnými útočníky a zastavovali je pouze za cenu faulů. Toho hráči SKHP Meteor"A" dokonale využili, z poskytnutých výhod a zaskočení soupeře vytěžili 4 přesné trefy a ujali se vedení 4:0. Po snížení náskoku brankou Ekonomek však přišla rychlá odpověd, když ještě ve stejné minutě opět domácí uděřili a překonali do branky nastupivšího náhradního brankáře hostí. Do šaten se tak týmy odebraly za stavu 5:1!!!

Z návratem na led do druhé třetiny jakoby teprve do zápasu přicházel vedoucí tým tabulky. Hosté srovnali krok a vytvořili si i několik slibných šancí, ale když už byla překonána obrana byl proti vstřelení gólu excelentně chytající Holý v brance domácích! Nervozně hrající hosté svou někdy až zákeřnou hrou samozřejmě provokovali, domácí soustředění na obranu inkasovali řadu tvrdých ataků ale ve druhé třetině již soustředěni na obranou činnost hlídali své vedení. Ekonomické stavby se střelecky podruhé prosadily v polovině hrací doby z přesilové hry ale domácí to nerozhodilo. Třetí třetina byla pojata Meteorem s jasnou taktikou již více neikasovat. Útočníci již nebyli tak aktivní v napadání a více se soustředili na obranou činnost ve středním pásmu. To dalo prostor hostům pro rozehrávku, ale ve středním pásmu na ně čekala sformovaná obrana! Ubíhající čas utkání a nepříznivý stav pro dosavadního lídra tabulky zvyšoval tlak na všechny aktéry souboje, hlavní sudí Knapík se však nenechal strhnout atmosférou a zcela nekompromisně i v samotném závěru, kdy se hosté nedechovali ke korekci skóre, stejně jako celé utkání, vylučoval! Ti jenž více nezvládli závěr byli hosté. Domácí tak nemuseli odolávat soustavné snaze hráčů soupeře o otočení utkání a i když ten ještě jednou ve třetí třetině skóroval na konci se radoval Meteor. Zaslouženou výhrou 5:3 si SKHP Meteor připsal svůj dosavadní největší skalp ve svém prvním ročníku v KP a ziskem dvou bodů zvýšil cenu svých akcií na příčku nejvyšší!

Po utkání řekli:
Ladislav Rudolf (obránce Meteoru) - "Dneska jsme hráli jako jeden tým, v sestavě byli drobné změny a vrací se nám obránci z marodky což nám hodně pomohlo. Prví třetina byla naprosto famózní, to co jsme si řekli před zápasem jsme do posledního bodu splnili a bylo jedno která lajna byla na ledě, Ekonomky byly totálně zaskočený! Dnešní výhra a dva body nás na ně dotáhly ale v odvetě to bude zase nový zápas a nebude to lehké. Teď musíme hrát stejně jako dneska, dodržovat to co si řeknem a dát do toho srdíčko a půjde to... "

Další zápas hraje Meteor již příští víkend, v neděli 8.2. se v Rokycanech od 18:00h utkají s předposledním týmem HC Břasy.