SKP Klatovy : ES Plzeň

6. června 2009 v 11:16 |  Co o nás píší 2008/2009

15.12.2008

V Klatovech se body dělily

Klatovy - Pokračování hokejové přeboru Plzeňského kraje na klatovském ledě mezi domácím SKP a jeho hosty z plzeňských ekonomických staveb nemělo vítěze.
Klatovanům se proti plzeňskému týmu v předchozích vzájemných zápasech příliš nedařilo a nedokázali je porazit ani tentokrát. Přestože se Plzeňané v této sezoně trápí, Klatované se jejich hře v sobotu přizpůsobili a nedokázali jim dát víc branek.

SKP Klatovy má početnou marodku, v sobotu proto nenastoupili zranění Turhobr, Hanák, nemocný Jiříček, a marodka se v sobotu rozrostla o Martina Vlčka, který musel kvůli zranění po první třetině utkání odstoupit.
SKP Klatovy - HC Ekonomické stavby Plzeň 3:3
Hosté se už ve čtvrté minutě ujali vedení, ale po dalších čtyřech minutách hry domácí našli odpověď při přesilové hře, když si menší trest odpykával plzeňský Špindler. Po spolupráci s hrajícím trenérem Markem Kochmanem vyrovnal Mužík. Hned o dvě minuty později se Klatované poprvé ujali vedení. Ve středním pásmu zachytil puk klatovský kapitán Kopidlanský, nahozený puk dojel v rohu mantinelu, posunul jej za bránu Kořínkovi a najel si před plzeňskou klec, kam mu jej Kořínek vrátil. Kopidlanský bez přípravy nedal hostujícímu gólmanovi Nedvědovi šanci.. Radost domácích netrvala ale dlouho, už ve 12. minutě hosté využili dvojnásobné početní výhody. Při vyloučení klatovských Vlčka a Kořínka vyrovnal Špindler. Stejná příležitost se pak nabídla domácím, ale ti dvojnásobné přesilovky využít nedokázali.
Do druhé třetiny zápasu šly tak oba týmy za vyrovnaného stavu, který ale vydržel jen do 25. minuty. V ní se při vyloučení domácího Lavičky znovu ujali vedení hosté, když na konci perfektně sehrané přesilovkové akce byl Zdvihal. Ovšem domácí ve 29. minutě vyrovnali v přesilovce. Hákování plzeňského Fryčka potrestal po spolupráci s Kopidlanským a Mužíkem parádním lobem klatovský Smáha. Ve 31. minutě stálo při hostech štěstí, protože puk po Papouškově dělovce orazítkoval konstrukci Nedvědovy klece. Poté měli klatovští hokejisté puk častěji na svých hokejkách a déle se zdržovali před bránou hostů, ale jejich akce byly hodně bezzubé. Skóre se už ve druhé části nezměnilo, a tak i do závěrečného dějství týmy vstupovaly za vyrovnaného skóre.
Na stavu se už ale ve třetí třetině nic nezměnilo, přestože se akce rychle střídaly na obou stranách. V 54. minutě si hosté vyžádali oddechový čas. Po jeho uplynutí se nadechli k závěrečnému tlaku, ale domácí tým podržel gólman Přerost.
Třetiny: 2:2, 1:1, 0:0. Branky: 8. Mužík (M. Kochman), 10. Kopidlanský (Kořínek), 29. Smáha (Mužík, Kopidlanský) - 4. Šimák (Vostraský), 12. Špindler (Fryček), 25. Zdvihal (Suzák). Rozhodčí: Beňo - Tvrdík, Rubáš. Vyloučení: 6:8. Využití: V oslabení: Diváků: 45. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3.
Sestava SKP Klatovy: Přerost - Kopidlanský, Lavička, Papoušek, Kuželík, Kaňák, Pressl - Smáha, Kořínek, Tománek - Mužík, V. Kochman, M. Kochman - Novák, M. Vlček (20. Vítek), Rajchl.
Sestava HC Ekonomické stavby Plzeň: Nedvěd - Špindler, Míča, Hrabák, Zdvihal, Vostraský, Suzák, Zikmundovský, Soukup, Fryček, Jogl, Trojetský, Tejkl, Korsa, Šimán