V krajských přeborech pomalu končí základní části

6. června 2009 v 12:10 |  Co o nás píší 2007/2008

V krajských přeborech pomalu končí základní části

02.02.2008
V krajských přeborech pomalu končí základní částiSoutěže v krajích postupují do svých finálových částí a slibují rozhodně zajímavou podívanou. V Praze ztratili Bohemians 20 vteřin před koncem souboje se Spei remízu a zároveň i dvoubodový náskok v tabulce. Kormoráni letos podávají velmi nevyrovnané výkony a do souboje o postup zřejmě nezasáhnou. Rovněž ve středočeském přeboru na sebe v posledním kole narazily oba vedoucí celky. Příbram porazila Velké Popovice 7:4 a její náskok se zdá být dostatečný.
Béčko Dagu Rokycany, pravidelně posilované hráči z druholigového áčka, zatím bojuje s překvapením Plzeňského přeboru, týmem Ekonomických staveb Plzeň. Kaznějov potopil své naděje čerstvou porážkou s Rokycany 1:4 na "domácím" ledě v Třemošné.
I poslední odehrané kolo společného přeboru Karlovarského a Ústeckého kraje svedlo dohromady první dvě mužstva tabulky. Draci z Bíliny přeskočili béčko Kadaně po jasné výhře 8:2. Situace se změnila i na Pardubicku. Dlouho suverénní Žďár klesl na druhou příčku, lídrem jsou hokejisté ze Světlé nad Sázavou. Dech nabírá po slabším začátku i loňský přeborník z Chocně.
Přebor Královéhradeckého kraje vede Nové Město s pohodlným 11-bodovým náskokem. Podobným jasným náskokem se může pyšnit i Ještěd Liberec. V libereckém přeboru došlo ke změnám. Do nadstavbové skupiny nakonec nastoupily pouze tři týmy místo čtyř, v play off se nejprve utká druhý se třetím, vítěz pak vyzve nejlepší celek nadstavbové tabulky. Jiný výsledek, než prvenství hráčů Ještědu, by byl velkým překvapením.
Jako tradičně, vyrovnané boje se odehrávají v jižních Čechách a na Moravě. Velká Radouň a Božetice zatím výborně odolávají celkům z větších měst a vyřazovací boje budou jistě velmi zajímavé. Ve společném přeboru Zlínského, Jihomoravského a Olomouckého kraje (s Čechočovicemi, loňským vítězem z Vysočiny), se bude hrát play off odděleně.
I když největším favoritem "jižní" skupiny jsou Moravské Budějovice, posílená Břeclav, zkušená Nedvědice i vloni ještě druholigová Velká Bíteš jm mohou situaci řádně ztížit. Svěřenci Stanislava Neveselého a Oldřicha Válka se o tom mohli přesvědčit minulý týden, kdy podlehli nadšeně bojující Velké Bíteši 3:4, přestože domácí hráli celý zápas pouze na dvě pětky.
Na Zlínsku se většinou o vítězi rozhoduje v derby Uherských Brodu s Hradištěm, ale letos si oba rivalové musí dát velký pozor na Uherský Ostroh, posílený řadou hráčů z Kroměříže. Také na severu ještě není nic rozhodnuto. Favoritem je sice Horní Benešov, ale jak Kopřivnice, tak i Frýdek-Místek ještě zbraně nessložily.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama