stanovisko k utkání HC Pubec

2. prosince 2010 v 13:00 |  A mužstvo odehrané

Stanovisko k utkání s HC Pubec


Dne 26.11.2010 v utkání č. 1023. v krajském přeboru ledního hokeje konaném na domácím hřišti klubu HC Pubec došlo hlavním rozhodčím Josefem Bouzkem k ukončení utkání.

Klub HC Ekonomické stavby tímto podává k věci vysvětlení.
Utkání téměř od samotného začátku provázela sporná rozhodnutí hlavního rozhodčího ať již ve prospěch domácího nebo hostujícího celku. Rozhodčí se dopouštěl chybných rozhodnutí, což sám o přestávce také přiznal, a následně se snažil neadekvátními tresty znovu nabýt respekt ve vedení hry u zúčastněných hráčů. Hostující tým byl tak postupně oslabován nejen ve hře, ale i v celkovém počtu hráčů, kteří mohou zasáhnout do hry. Jejich počet ve třicáté minutě zápasu činil pouhých devět mužů. Logicky tak narůstalo napětí na ledě mezi hráči, které se projevovalo ve stále větší agresivitě obou mužstev. Rozhodčí však pokračoval ve vylučování především hráčů hostujícího týmu, a to i do konce utkání za údajné urážky hlavního rozhodčího. Jelikož hostující tým hrál v podstatě nepřetržitě od desáté minuty zápasu v oslabení pět proti čtyřem či pět proti třem, u řady hráčů se projevovala nejen narůstající frustrace z výkonu hlavního rozhodčího, ale především fyzické vyčerpání hraničící s kolapsem. Trenér hostujícího týmu se po debatě s hráči a členy realizačního týmu rozhodl v zájmu ochrany zdraví hráčů dále v utkání nepokračovat.

Dále bychom rádi zdůraznili, že se HC Ekonomické stavby plně hlásí ke sportovním myšlenkám, jako jsou fair-play pravidla, ve zdravém těle zdravý duch či schopnost přijímat porážku. Bohužel podmínky vedení utkání ze strany p. rozhodčího Bouzka se míjely s těmito idejemi.


Šimán

Sportu zdar a hokeji zvláště.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama