20. prosince 2011 v 18:49 |  Co o nás píší 2011/2012

Béčko nakonec o výhru přišlo

Klatovy - V šestém kole Plzeňské krajské ligy mužů se představili
hokejisté HC Klatovy B na domácím ledě proti Ekonomickým stavbám Plzeň.

Dvě třetiny museli dotahovat náskok hostů, ve třetí třetině se jim podařilo skóre otočit z 4:5 na 6:5, ale nakonec se obě mužstva rozešla po remíze dělbou bodů. Klatovští hokejisté tak i po 6. kole zůstávají na druhém místě tabulky, když na vedoucí HK Rokycany, který má však zápas k dobru, ztrácejí jeden bod.
HC Klatovy B - HC Ekonomické stavby Plzeň 6:6
Domácím se nevydařil úvod zápasu. Nebruslili a z toho plynuly chyby, které však hosté většinou nedokázali potrestat, skórovali jen jednou. Do druhé třetiny nastoupili domácí se zlepšeným pohybem, díky kterému se dostali do zápasu herně i výsledkově a skóre se jim do poloviny třetiny podařilo otočit.
Ve druhé polovině této části hry se však střelecky dařilo hostům, kterým navíc domácí hodně pomohli hloupým faulem. Klatovy se sice ubránily v oslabení 3 na 5, ale při hře ve čtyřech jednou inkasovaly a okamžitě po skončení přesilovky inkasovaly i podruhé. Hosté tak odcházeli i po druhé třetině s jednobrankovým náskokem.
Do třetí třetiny Klatovští přeházeli sestavu a na hře to bylo znát. Hosté v této fázi nestíhali, faulovali, což rozhodčí nekompromisně trestal. Pro domácí však přesilovky nejsou silnou zbraní, takže dokázali využít pouze jediné. Osm minut před koncem tak byl stav nerozhodný 5:5. Domácí byli pořád aktivnější, podařilo se jim vstřelit šestý gól, když do prázdné branky dorážel Kotěšovec, ale rozhodčí ji neuznal. To ale klatovské hokejisty nezlomilo a dvě minuty před koncem Kotěšovec branku vstřelil. Vítězství se však domácím udržet nepodařilo. Těsně před koncem při signalizovaném trestu hosté doslova dotlačili puk za brankovou čáru.
"Zápas se nám příliš nepodařil a remíza je naprosto zasloužená. S ohledem na vývoj utkání je škoda, že jsme vítězství neudrželi. Velkým rozdílem mezi oběma mužstvy byly přesilovky. Zatímco hosté dokázali využít tří početních výhod, my pouze jediné, a jednou jsme dokonce při vlastní přesilovce inkasovali. Na druhou stranu musím vyzdvihnout vnitřní sílu týmu. Především obrat z nepříznivého stavu 4:5 na 6:5 ve třetí třetině byl fantastický," komentoval utkání Václav Nauš z klatovského týmu.

Třetiny: 0:1, 3:3, 3:2.
Branky za HC Klatovy B: Babka 2, Hochmann, Kuželík, Pitel, Kotěšovec
Branky za HC "ES" Plzeň: Vostracký 2, Neubauer, Pech, Soukup, Hranička

Sestava Klatov: Šproch - Šimsa, Turhobr Petr, Kuželík Kamil, Plánička, Turhobr Pavel, Pericat - Nauš, Kotěšovec, Pitel - Jindra, Fišar, Hochmann - Babka, Dvořák, Kuželík Roman.
Sestava "ES" Plzeň: Nedvěd - Trojovský, Tyll, Zikmundovský, Hranička, Křivanec - Neubauer, Hrabák, Pech, Zdvihal, Vostracký, Šimán, Biskup, soukup, Hanzlíček